Sosyal Medyada Vaktimizi Neyle Geçiririz?

Sosyal Medyada Vaktimizi Neyle Geçiririz?
Birçoğumuz sosyal medya hesaplarından uzun süre uzak kalamıyoruz. Ne yapıyoruz ve vaktimizi nasıl geçiriyoruz? Birçok sosyal medya hesabı tanıdıklarımız ya da tanımak istediklerimizle iletişimi mümkün hale getiriyor. Ünlü isimleri takip ediyor ve hayatları hakkında bilgi alıyoruz. Başkalarının hayatları hakkında bilgi almanın yanı sıra kendi hayatımızla ilgili pek çok paylaşımda bulunuyoruz.
Üzerine her geçen yıl yenisi eklenen sosyal medya uygulamaları internet üzerinden kişilerin birbirileri ile konuşmasını da sağlıyor. Kitleri bir arada tutan ve etkileşimlerinin sürdürülmesine katkı sağlayan sosyal medya uygulamaları gün içerisinde vaktimizin önemli bir kısmını meşgul ediyor. Sosyal ağlar birçok verinin paylaşımını da kolaylıkla yerine getiriyor. Youtube sık kullanılan sosyal medya uygulaması arasında bulunarak video ve gündeme ulaşmada kolaylıklar sunmaktadır.
En fazla Kullanılan Sosyal Medya Uygulamaları
Popüler sosyal medya uygulamaları arasında milyonlarca kullanıcıya sahip twitter gündem ve mizah konularının en fazla yer aldığı uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gün içerisinde 500 milyonu aşkın tweet yüklenmektedir. Başta youtube olmak üzere Twitterdan sonra en fazla kullanıcısı bulunan sosyal medya aracı instagramdır. İnstagramda fotoğraf, tanıtım ve video paylaşımları için iyi tasarlanmış bir uygulamadır. İnstagram kullanıp her gün yüzlerce beğeni kazanan kişiler daha fazla beğeniye ulaşmak için instagram takipçi satın al işlemini gerçekleştirmektedir.
Whatsapp dünya üzerinde yaygın kullanılan bir mesajlaşma ağıdır. Sesli mesaj, fotoğraf ve video gönderme olanağı tanır. Arkadaşlarla iletişime geçmede en fazla kullanılan uygulama Whatsapp olmaktadır. Gün içerisinde vaktimizin bir kısmını da bu uygulama için ayırıyoruz. Linkedin uygulaması ise profesyonel iş arama ya da firmalar ile kişileri buluşturan bir ağ olarak tanımlanabilir. İş hayatını takip etmek adına yararlı uygulamalardan biridir.
Sosyal Medya Uygulamaları Üzerinden Neler Yapılabilir?
Sosyal medya kişisel ilişkilerimizi canlı tutmakla beraber kendimizi tanımamıza da katkı sağlıyor. Gün içerisinde zaman harcadığımız sosyal medya uygulamaları üzerinden iş ilişkilerini de yürütmek mümkün hale geliyor. Bu sosyal medya hesaplarının tek bir kısımda toplanması ile ise sosyal medya paneli elde edilir. Arkadaşlarla sohbet edebilmenin mümkün olduğu, yeni kişilerle tanışma olanağı sağlayan ve bilgiye ulaşmada kolaylık sağlayan sosyal paylaşım ağları bunlar gibi pek çok amaç için kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi. *