Video Etiketinin Youtube’ta Önemi

Video Etiketinin Önemi
Yapmış olduğunuz bir videoyu Youtube sitesine koyarken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri etiketlerdir. Yazacağınız etiketler kesinlikle videonun içeriği ile alakalı olmalıdır. Örneğin; bir makale nasıl yazılır konusunda video yapmışsanız, makaleler ile ilgili en çok aranan kelimeleri etiket olarak kullanmalısınız. Bunun için yapmanız gereken Google üzerinden anahtar kelimeleri bulmak olacaktır. Anahtar kelimeler belirlendikten sonra Youtube sitesine videonuzu yüklemeli ve size verilen alana etiketleri sıralamalısınız. Etiketler isteğe göre kelime kelime ya da cümle halinde de yapılabilmektedir. Kullandığınız etiketleri videonuzun başlığında ve açıklama kısmında da geçirmelisiniz. Ayrıca oynatma listelerine ekleyebilirsiniz, bu size daha çok izlenme getirecektir. Etiketler dışında abone sayısı da çok önemlidir. Videonuz ne kadar çok izlenmiş ise abone sayınızda bir o kadar artacaktır.
Etiketler Ne İşe Yarar?
Etiketler yapmış olduğunuz içeriği ifade etmenizi sağlayan anahtar kelimelerdir. Yaptığınız videonun arama motorları tarafından daha çabuk bulunmasını sağlamaktadır. Bu da demek oluyor ki etiketler sayesinde yapmış olduğunuz içerik üst sıralarda çıkacaktır. Böylece kullanıcılar tarafından daha çok izlenecektir. Yalnızca etiketler değil videonuzun izlenme sayısı da oldukça önemlidir. Yeni bir video yaptığınızda izlenme sayınız ne denli yüksek olursa o kadar fazla izlenme gelecektir ve arama motorlarında üst sırada olacaktır. Fakat ilk kez Youtube sitesine video yüklüyorsanız ve her ne kadar çevreniz olsa dahi izlenme sayınız artmıyorsa o zaman SMM Panel tam da ihtiyacınız olan şeydir.
SMM Panel Nedir?
Youtube sitesi üzerinde sadece etiketler ile en üst sıraya çıkmanız mümkün değildir. Videonuzu sosyal medya da paylaşmak, çevrenizdekilerin izlemesini sağlamak da pek işe yaramayabilir. Bu sebeple açılımı Sosyal Medya Pazarlamacılığı olan SMM Panel sahibi olarak youtube izlenme al seçeneğini aktif hale getirmenizin yanı sıra bu panel sayesinde Facebook beğeni, Instagram takipçilerinizi de arttırma imkânınız vardır. Çünkü SMM Panel size tüm bu hizmetleri topluca uygun fiyatlarla sunacaktır. Facebook üzerinde sayfa beğeninizin artması ya da Instagram üzerinden takipçilerinizin artması da videonuzun izlenme oranında büyük etki yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi. *